Organigramm
Kommission
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Michel Urs
Four Treskavec Ange...
Kpl Cairoli Ronny
Herr Schmutz Hansru...
Herr Zumbach Markus
Frau Schär Sabine
Kommission
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Michel Urs
Four Treskavec Ange...
Kpl Cairoli Ronny
Herr Schmutz Hansru...
Herr Zumbach Markus
Frau Schär Sabine
Kommission
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Michel Urs
Four Treskavec Ange...
Kpl Cairoli Ronny
Herr Schmutz Hansru...
Herr Zumbach Markus
Frau Schär Sabine
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Four Treskavec Ange...
Kpl Cairoli Ronny
Lt Aerni Steve
Zug 1
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Aerni Steve
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Käslin Gabriel
Lt Lehmann Thomas
Lt Michel Urs
Lt Schleritzko Simo...
Wm Bumann Denise
Wm Costanza Giusepp...
Wm Haberl René
Wm Heid Roger
Wm Lehmann Stefan
Wm Liechti Benjamin
Wm Meyer Patrick
Wm Paar Oliver
Wm Steiner Hansjörg
Kpl Cairoli Ronny
Kpl Pätz Eric
Sdt Michel Martin
Zug 2
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Aerni Steve
Lt Bach Francois
Lt Jucker Oliver
Lt Michel Urs
Wm Gysin Marc
Wm Haberl René
Wm Rebmann Noah
Kpl Niederberger Ni...
Kpl Radovanovic Ale...
Kpl Trüssel Melanie
Kpl Wallimann Vikto...
Atemschutz
Oblt Winters Guido
Lt Aerni Steve
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Käslin Gabriel
Lt Kuhn Franziska
Lt Lehmann Thomas
Lt Schleritzko Simo...
Wm Bumann Denise
Wm Costanza Giusepp...
Wm Heid Roger
Wm Kiefer Markus
Wm Lehmann Stefan
Wm Liechti Benjamin
Wm Rebmann Noah
Wm Steiner Hansjörg
Kpl Niederberger Ni...
Kpl Radovanovic Ale...
Kpl Wallimann Vikto...
Sdt Ackermann Manue...
Sdt Boes Patrick
Sdt Brodbeck Alvin...
Sdt Dietrich Nadine
Sdt Habegger Roman
Sdt Löffler Oliver
Sdt Müller Stefan
Sdt Petrack Nils
Sdt Ramo Giuseppe
Sdt Schöllnast Andr...
Sdt Stadelmann Mich...
Sdt Vogel Nicole
Rekr Kuhn Benaja
Fahrer
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Aerni Steve
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Käslin Gabriel
Lt Kuhn Franziska
Lt Lehmann Thomas
Lt Michel Urs
Lt Schleritzko Simo...
Fw Matter Heinz
Wm Bumann Denise
Wm Bürgi Alexandra
Wm Costanza Giusepp...
Wm Gysin Marc
Wm Haberl René
Wm Kiefer Markus
Wm Lehmann Stefan
Wm Liechti Benjamin
Wm Meier Daniel
Wm Meyer Patrick
Wm Paar Oliver
Wm Rebmann Noah
Wm Steiner Hansjörg
Kpl Cairoli Ronny
Kpl Niederberger Ni...
Kpl Pätz Eric
Kpl Trüssel Melanie
Gfr Schwarz Yves
Gfr Steiner Nadia
Gfr Unger Sandra
Sdt Brodbeck Alvin...
Sdt Büchi Dominick
Sdt Jevtic Ivan
Sdt Petrack Nils
Sdt Potros Aziz
Sdt Potros Van
Sdt Zingg Claudio
Lt Lehmann Thomas
Elektroabteilung
Lt Jucker Oliver
Lt Lehmann Thomas
Lt Schleritzko Simo...
Sdt Ackermann Manue...
Sdt Brodbeck Alvin...
Sdt Gysin Lukas
Rekr Isenschmid Tob...
Maschinisten
Hptm Brodbeck Andre...
Oblt Winters Guido
Lt Aerni Steve
Lt Bach Francois
Lt Bürgi Benjamin
Lt Jucker Oliver
Lt Käslin Gabriel
Lt Kuhn Franziska
Lt Lehmann Thomas
Lt Schleritzko Simo...
Wm Bumann Denise
Wm Costanza Giusepp...
Wm Gysin Marc
Wm Haberl René
Wm Lehmann Stefan
Wm Liechti Benjamin
Wm Meyer Patrick
Wm Paar Oliver
Wm Steiner Hansjörg
Kpl Cairoli Ronny
Kpl Kahl Ramon
Kpl Niederberger Ni...
Kpl Pätz Eric
Kpl Trüssel Melanie
Sdt Brodbeck Alvin...
Sdt Büchi Dominick
Sdt Frey Marc
Sdt Habegger Roman
Sdt Müller Stefan
Sdt Schöllnast Andr...
Sdt Schwedka Matthi...
Sdt Stadelmann Mich...
Sdt Treskavec Domin...
Sdt Vogel Nicole
Wm Meier Daniel
Verkehrsabteilung
Lt Jucker Oliver
Fw Matter Heinz
Four Treskavec Ange...
Wm Meier Daniel
Gfr Steiner Nadia
Sdt Aytac Safiye
Sdt Berger Thomas
Sdt Donig Celine
Sdt Ibrahimi Ekrem
Sdt Jevtic Ivan
Sdt Jost Jessica
Sdt Jöhri Lukas
Sdt Lützelschwab Na...
Sdt Metzger Mathias
Sdt Potros Aziz
Sdt Potros Van
Sdt Schmid Björn
Sdt Toroten Kevin
Rekr Caccioppola Je...
Rekr Pejic Ivan
Wm Bürgi Alexandra
Sanitätsabteilung
Lt Jucker Oliver
Wm Bürgi Alexandra
Gfr Unger Sandra
Sdt Burkhard Tamara
Sdt Meixueiro Paola
Sdt Paranfianczuk A...
Sdt Ramo Jessica
Sdt Zingg Claudio
Sdt Zuppinger Elisc...
Rekr Hubbe Alix
Rekr Schmidt Sebast...
Rekr Staub Patricia
Lt Bach Francois
Lt Käslin Gabriel
Wm Liechti Benjamin
Lt Michel Urs
Lt Jucker Oliver
Chef Ausbildung